EDU_KIT1

Jednoduchá „stavebnice“ EDU_KIT je nejjednodušším krokem na cestě k mikroelektronice, kybernetice; programování, robotice a internetu věcí. Oproti Arduinu modul ESP32 přímo obsahuje WiFi nebo Bluetooth konektivitu a je snadno rozšiřitelný pomocí jednotlivých integrovaných obvodů i pro stavbu jednoduchého robota nebo meteostanice. Pomozte nám i Vy rozšiřovat základní řadu zajímavých projektů.

Aktuálně ladíme pár nových ukázek pro wearables (nositelnou elektroniku) nebo experimenty se vstupně výstupními moduly (senzorů nebo akčních prvků) do Virtuální reality nebo jednoduchých „kyborgánů“.

ESP32 + ROBOTboard – základní vývojová a výuková stavebnice pro úvod do IoT a elektroniky. Dominantní použití Micropythonu s rozšířením o emulátor Linuxového shellu. Jedná se o minimální sestavu, na které si ale můžete vyzkoušet celou řadu zajímavých projektů pro měření, řízení nebo jen demonstaci „jak co funguje“.

  • ovládání jednoduchých periférií – Led diody, serva, displeje s MAX7219
  • základy programování – od jednořádkových příkazů po větší programy
  • využití emulátoru Linuxového shellu pro práci se soubory
  • připojení zařízení k internetu – získávání nebo posílání dat
  • příprava pro IoT projekty, seznámení s mechatronikou

Námi navržené vývojové a experimentální desky, slouží i jako finálně zapojitelné moduly pro projekty nebo jejich části. Jednoduché (nebo částečně zapojené) projekty výborně pomáhají i při výuce.

Hlavní vývojový portál pro dílčí open-source projekty na EDU-KIT1 je na githubu:
https://github.com/octopusengine/octopuslab-edu-kit1
Zdrojová část prostředí octopus a uPyShell zde:
https://github.com/octopusengine/octopuslab/tree/master

Některé vybrané ukázky jednotlivě a podrobněji rozebíráme na samostatné stránce: https://www.octopuslab.cz/edu-kit1-examples/Stavebnici je možné jednoduchým způsobem doplnit o další moduly.
Displaje: OLED, SERIAL-DISPLAY (320×240 TFT)
Seznzory: luxmetr, vlhkost, teplota-tlak, …
Mechatronika-robotika: 2 x DC motory, až 3 x servo, 2 x krokový motor